Ruszył konkurs na twarz przedsiębiorczości
- 2024-10-03
- W kategorii Aktualności
15 września, z okazji VII edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, ruszył konkurs na twarz przedsiębiorczości. Jego celem jest wyróżnienie tych przedsiębiorców, którzy odnoszą sukces, ale tak naprawdę nie są znani. Wybierani będą oni w trzech kategoriach – „Młody Przedsiębiorca”, „Firma wspierająca młodych” oraz „Instytucja wspierająca przedsiębiorczość”. Zgłoszenia kandydatów do dwóch pierwszych tytułów będą przyjmowane do 10 października, natomiast do trzeciej kategorii zostanie wybrana z 10 kandydatów wytypowanych wcześniej przez jury konkursowe. W kategorii tej znajdują się zarówno instytucje państwowe, jak i organizacje pozarządowe. Konkurs organizowany jest przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, której partnerem jest Konfederacja Lewiatan.
Organizatorzy konkursu chcą uzmysłowić Polakom, jak dużą rolę w życiu społecznym i gospodarczym pełnią przedsiębiorstwa. Samych przedsiębiorców chcą natomiast przekonać, że mają oni znaczny wpływ na zmniejszenie poziomu bezrobocia w kraju poprzez dawanie szansy młodym pracownikom szukającym przynajmniej opcji praktyk. Przy okazji, pragną zachęcić przedsiębiorców do chwalenia się odniesionymi sukcesami. Szczególną okazją do uczynienia tego miał być właśnie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Organizatorzy chcieli, by przedsiębiorcy z jak najlepszej strony zaprezentowali się przed partnerami wydarzenia i jego uczestnikami. Jeszcze przed startem konkursu, rozpoczęto kampanię społeczną, w której zachęcano przedsiębiorców do przysyłania zdjęć wraz z informacją, dlaczego są dumni ze swojej działalności. Od lipca zgłosiło się ok. 100 osób.
Warunkiem przystąpienia do I kategorii konkursu jest wiek – udział mogą wziąć tylko przedsiębiorcy przed 30. rokiem życia. Poza tym, muszą prowadzić działalność gospodarczą nie dłużej niż od pięciu lat. Szczególnie mile widziane są mikro i małe firmy odnoszące sukcesy w skali lokalnej. Muszą się one jednak wykazać pomysłowością w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w firmach, a także ambicją, dążeniem do stałego rozwoju i otwartością na współpracę z innymi jednostkami. Do II kategorii mogą zgłaszać się przedsiębiorstwa, które zatrudniają osoby przed 30. rokiem życia, dbając o ich rozwój. Zgłoszenia mogą też wysyłać firmy, które organizują wysokiej jakości staże i praktyki dające młodym pracownikom szansę na zyskanie dobrej pracy.
Related
Szukaj na stronie
Kategorie
Ostatnie wpisy
- Nie będzie już Podstaw przedsiębiorczości w szkołach. Co w zamian?
- Piekarnie i cukiernie będą miały tańszy gaz
- Błędy popełniane przez początkujących szefów
- Zmiany w Kodeksie pracy zatwierdzone – będzie więcej dni wolnych
- Bezrobocie maleje, ale rośnie strach o pracę