Coraz więcej firm w legnickiej strefie ekonomicznej
- 2024-07-24
- W kategorii Aktualności, Porady dla firm
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ulegnie powiększeniu. Wejdą do niej 3 nowe firmy, które stworzą łącznie ok. 150 miejsc pracy. Z zapowiedzi wynika, że najwięcej inwestycji rozpocznie tu firma Schneider Pojemniki Transportowe.
W I półroczu 2015 r. 3 firmy otrzymały zezwolenia na rozpoczęcie działalności w obrębie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To Schneider Pojemniki Transportowe, Bisek-Asfalt oraz Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyka. Największe inwestycje planuje tu pierwsza z nich. Nowe przedsiębiorstwa utworzą łącznie niemal 150 miejsc pracy. Władze Legnickiej SSE prowadzą już kolejne rozmowy z firmami chcącymi dołączyć do ich grupy. Zakłada się, że w tym roku do strefy dołączy, co najmniej 10 podmiotów.
Schneider Pojemniki Transportowe planuje w LSSE inwestycję o wartości przekraczającej 36 mln złotych. Tyle potrzeba, by uruchomić produkcję specjalistycznych koszy i pojemników stalowych służących do magazynowania oraz transportowania gotowych wyrobów różnego typu. Zakład produkcyjny ma powstać w podstrefie złotoryjskiej. W jego pobliżu stanie zakład Bisek-Asfalt, który będzie zajmował się produkcją masy bitumicznej niezbędnej do tworzenia nawierzchni drogowych. W swoją działalność jednostka ma zainwestować ok. 16 mln złotych. Według dotychczasowych zapewnień, obie firmy mają przyjąć ogółem ok. 100 pracowników.
Centrum Intermodal Ritex Transport Spedycja Logistyk planuje zatrudnić ok. 50 osób. Centrum ma powstać w innej podstrefie, na Legnickim Polu. Zakłada się, że obiekt zostanie otwarty nie wcześniej niż w 2019 r. Jednostka będzie zajmowała się testowaniem nowych technologii potrzebnych w logistyce. Ma tam też powstać Park Technologiczny, w ramach którego działać będzie Inkubator Przedsiębiorczości. Cała ta inwestycja ma kosztować ok. 28 mln złotych.
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozwija się bardzo prężnie. Do końca tego roku zamierza powiększyć swoje terytorium o 650 ha. Dołączone miałyby zostać tereny wrocławskie, zgorzeleckie oraz ziemie należące do 6 gmin. Obecnie jest zaangażowana w dwie inicjatywy klastrowe, współpracując z firmami tworzącymi Dolnośląski Klaster Edukacyjny i Dolnośląski Klaster Lotniczy.
Related
Szukaj na stronie
Kategorie
Ostatnie wpisy
- Nie będzie już Podstaw przedsiębiorczości w szkołach. Co w zamian?
- Piekarnie i cukiernie będą miały tańszy gaz
- Błędy popełniane przez początkujących szefów
- Zmiany w Kodeksie pracy zatwierdzone – będzie więcej dni wolnych
- Bezrobocie maleje, ale rośnie strach o pracę