Biznes na blokowisku: pomysły przedsiębiorców

blokowisko

flickr, Agnieszka Bernacka

Blokowiska kojarzą się powszechnie z wielkimi sypialniami, a nie z dobrym miejscem na własny biznes. Jednakże mając odpowiedni pomysł i wrodzoną pracowitość, także w takich lokalizacjach można z powodzeniem prowadzić dochodową działalność.

Istnieją gotowe wzorce sprawdzone w wielu regionach kraju na przynoszący zyski osiedlowy biznes. Dużym atutem są niższe ceny wynajmu w takich lokalizacjach. Po dziesiątkach małych osiedlowych sklepów funkcjonujących z powodzeniem jeszcze w latach 90. nie pozostało wprawdzie wiele, ale i w tej zdawałoby się najtrudniejszej branży, pośród wszechobecnych dyskontów, i dziś dobrze prosperują sklepy, które dostosowały precyzyjniej ofertę do okolicznych mieszkańców, stawiając nie tylko na jakość oferowanych produktów, ale także na spersonalizowane oczekiwania klientów.

Kolejnym przykładem działalności mogącej z powodzeniem funkcjonować wśród blokowisk są ciekawie zaaranżowane lokale gastronomiczne przyciągające gości przede wszystkim dobrą kuchnią, dostosowaną cenowo do możliwości finansowych okolicznych mieszkańców. A że dawne osiedla dysponują atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi, powiększając się często o nowe budynki, lokum w nich znajdują ludzie młodzi, dobrze zarabiający i jednocześnie zapracowani, będący pożądaną klientelą takich miejsc.

Wielkie osiedla mieszkaniowe posiadają na swoim terenie dużo infrastruktury szkolnej, co ułatwia start przy szeroko rozumianej działalności druku i ksero. Ta branża bardzo powiększyła swoje możliwości i do lamusa odeszły dawne, skromne punkty ksero. Dziś, by utrzymać firmę w tej dziedzinie należy prowadzić usługi zdecydowanie bardziej poszerzone o choćby nadruki na koszulkach czy kubkach, serwis maszyn, ploterów i skanerów, itp.

Osiedla mieszkaniowe to również odpowiednie miejsce na poprowadzenie prywatnego przedszkola, sali zabaw dla dzieci, a także dobrze zaopatrzonej apteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.